Thursday, 7 January 2010

Národný park Chobe a Silvester

Výlet na safari do Botswany bol opäť zaujímavá akcia. Keďže nie všetci sme si tento výlet mohli dovoliť tak preto ja Nina a Šnorchel sme ostali v kempe. Vlastne to bol veľmi jednoduchý trip pretože stačilo zaplatiť 130$ a ráno chalanov a Sašu čakalo auto ktoré ich odviezlo do Botswanského parku Choba. Je to len jedno dnová akcia pretože park sa nachádza hrozne blízko hraníc so Zambiou. Keďže som tam nebol, tak moc podrobne to opisovať nebudem ale chalani hovorili, že na začiatku išli výlet loďou a potom safari autom. Priniesli odtiaľ nádherné fotky tak by som skôr nechal o tomto výlete rozprávať obrázky.

My sme sa boli pozrieť na krokodíliu farmu, kde nám poukazovali rôzne plazy.

Keď prišli z výletu už bolo všetko prichystané a boli sme pripravený to poriadne osláviť.
Ďalší deň sme mali na pláne splaviť pereje 1-25 čo je celo denná akcia. Capko vravel že je to zhruba 40 km perejí. Už sme to podstúpili a preto sme sa rozhodli odchádzať už o 7 ráno. Nebolo to ľahké pretože zväčša Silvestrovská noc býva ťažká. Bolo to opäť super a voda stále stúpa. Večer sme išli absolútne vyhladovaný do reštaurácie na steak a Saša na zeleninu. Už dlho som si tak jedlo neužíval a určite som nebol sám.


Pomaly sa nám už schyľuje ku koncu nášho pobytu v Zambii. Mame už iba posledný deň a využívame na nákup darčekov. Dokonca sa nám podarilo presvedčiť Sašu skočiť Bungee jumping aj cez jej strach z výšky. Ani sme sa nenazdali a sedíme na letisku, čaká nás dlhý let a návrat do stereotypu.

Ďakujem Janovi Rusnákovi za fotky.

No comments: