Thursday, 11 February 2010

Uganda #1

Piatok ráno sme odleteli už po 4 krát do Ugandy. Ja , Peťom a Tomo ktorý je tu prvý krát. Let prešiel rýchlo a ani sme sa nenazdali a pristáli sme v Ugande. Dúfali sme že náš objednaný odvoz bude čakať na letisku, no bohužiaľ asi na nás zabudol. Asi hodinu sme hľadali taxík ktorého šofér by vedel ako sa dostať do Hairy lemonu a do ktorého by sme sa pomestili . Nakoniec sme našli kombíka dosť veľký pre nás 3 al bez záhradky. Kajaky sme teda naložili priamo na strechu a dosť preťažený sme si to namierili do campu. Cesta miesto pôvodných 3 hodín trvala asi 5 hodín, lebo náš šofér si po ceste zmyslel odskočiť domou a ešte aj zastaviť v pneu servise a to každé na hodinu. Na miesto sme dorazili o 2 v noci. S čelovkami na hlavách chalani prepravili asi na 6 krát batožinu cez rieku. Ja som strážila veci na brehu. Dosť som sa o nich bála lebo voda bola vysoká a s ťažkými batohmi na kajaku to zvyšovalo obtiažnosť, ale zvládli to na jedničku. Keď sme prepravili všetko na ostrov , postavili sme stany a ľahli spať. Áno sme nedočkavo bežali na raňajky a potom rýchlo na vodu. Ráno býva Club vlna a po obede voda nastupava na Nile spetial. Tomo bol zo začiatku pokakaný, lebo sa bál , že sa tu bude nudiť. Objavil v sebe však freestyloveho nadšenca a teraz dokonca ani nechce ísť domov.
Peťo testuje svoju novu loďku a je z nej nadšený. My musíme stále počúvať dokola aká je úžasná a ticho závidieť jeho 7,5 kg loďku.
Dali sme si deň 2 aby sme Tomovi ukázali aj ďalšie pereje. Bolo dosť málo vody no napriek tomu sa odvážil skočiť Kalagala Falls . Teraz sme v Jinji na internete a chystáme sa na steak.
Takže sledujte našu stránku a my sa pokúsime dať čo najskôr ďalšie novinky.
Nina , Peter , Tomo

Pár fotiek:

1 comment:

Saša said...

super fotky, super vlny, super lod, uzivajte :)